Syneflow

Skuteczny E-mail marketing – kilka wskazówek

E-mail marketing to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do zwiększania sprzedaży. Odpowiednio dopasowana do odbiorcy treść w estetycznym wydaniu, to lubiana przez adresatów forma reklamy. Ale aby tak pozostało trzeba spełnić kilka warunków dobrego mailingu.

Nieprzypadkowa baza potencjalnych klientów
Nie ilość, a jakość ma znaczenie. Dlatego warto jest poświęcić trochę więcej uwagi swojej bazie i uzupełnić ją o jak najwięcej informacji o odbiorcach, niż pozyskiwać jakiekolwiek adresy e-mail, oby jak najwięcej. Jeśli nie zbudowałeś jeszcze własnej bazy, możesz skorzystać z wysyłki do bazy firm, które specjalizują się w E-mail marketingu. Ich bazy powinny być higieniczne (bez nieaktywnych adresów i agresywnych odbiorców) i posegmentowane tak, aby Twój komunikat dostała taka grupa odbiorców, która ma największą szansę zostać Twoimi klientami.

Łatwa subskrypcja na Twojej stronie
Czy dałeś odwiedzającym Twoją stronę łatwą możliwość zapisania się do Twojej bazy? To bardzo proste. Umieść na stronę belkę z polami do uzupełnienia, w zamian za co obiecasz rabat lub inną korzyść i dodaj zgodę na przetwarzanie danych. A potem ściągaj ruch i kieruj go na belkę.

Pokaż, że wiesz, do kogo piszesz
Wykorzystaj do tego personalizację wiadomości. Pisz do odbiorcy po imieniu (istnieje możliwość ustawienia tego automatycznie), to ociepli Wasze relacje, a odbiorca pomyśli, że mail jest specjalnie dla niego. W miejscu nadawcy nie pozostawiaj bezosobowej nazwy firmy. Lepiej odebrana będzie wiadomość np. od Pani Kasi Kowalskiej, jeśli faktycznie pracuje taka Pani Kasia u Ciebie. Dodaj do tego chwytliwy temat, bo zależy Ci, żeby ktokolwiek otworzył maila i ciekawą treść, która wywoła pożądany przez Ciebie efekt – np. przejścia na stronę e-sklepu i zrobienie zakupów.

To tylko niektóre z zasad, jakimi rządzi się skuteczny mailing. Warto je stosować podczas własnych wysyłek, a jeszcze bardziej warto skorzystać ze wsparcia specjalistów w tym zakresie, czerpiąc z ich wiedzy i doświadczenia.